Французька галета з яблуками й горіхами — рецепт корисного солодкого перекусу
Справжня ж французька галета — це вишуканий десерт, ситний перекус, і куди яскравіша страва, ніж звичайний крекер.
-
Торгова марка з насиченою історією якості тривалістю понад півстоліття
Галетами у Франції прийнято вважати будь-які пласкі коржі з різноманітною начинкою: фруктовою, овочевою, сирною тощо. Для українців це слово більше асоціюється з крихким сухим печивом, схожим на крекер. Це спостерігається також у італійській, іспанській, російській та багатьох інших культурах, а все іде ще з давнини, коли мореплавці брали з собою у плавання сухі коржі, які довго зберігали свіжість і не псувалися. Посилаючись на асоціації, будь-яке сухе печиво, переважно прямокутне, тепер називають — галетою.
Магазинні полиці сьогодні забиті різноманітним печивом, галетним у тому числі, але не кожен виробник може похизуватися якісним складом свого продукту. Насправді ж, галетна випічка корисна для здоров’я, якщо її не псувати різними хімічними добавками та шкідливими жирами.
Справжня ж французька галета — це вишуканий десерт, ситний перекус, і куди яскравіша страва, ніж звичайний крекер! Вона більше нагадує апетитний фруктовий пиріг, і її можна смакувати з кавою й чаєм, частувати нею діток, і себе коханих, не боючись погладшати, адже сьогоднішній рецепт галети включає у себе лише корисні інгредієнти та мінімум солодкого. Але повірте — менш смачною вона від цього аж ніяк не стане!
Перевагою даного рецепту також є те, що в ньому присутні вівсяні висівки, які являють собою оболонку вівсяного зерна, себто - це клітковина. Проходячи по стінках шлунково-кишкового тракту, вона наче віничком прибирає усі шлаки й токсини. Безумовним плюсом є і те, що клітковина в організмі людини набухає, створюючи відчуття ситості, і між тим — зовсім не спричиняє проблем із зайвою вагою, ба більше — висівки стимулюють перистальтику і не дають жирам осідати на зовсім неочікуваних місцях!
Читайте також: Справжній «суперфуд» для краси та здоров’я — готуємо кіноа
Французька галета з яблуками й горіхами
Інгредієнти для тіста:
- 5 ст.л цільнозернового борошна
- 3 ст.л перемелених горіхів (мигдаль підійде ідеально, проте можна і не додавати взагалі)
- 2 яйця
- 3 ст.л вівсяних висівок
- стевія/мед за смаком
- 2 ст.л кисломолочного сиру
- 1 ст.л натурального йогурту
- дрібка солі
Для начинки:
- 100-150 г рікоти
- яблука
- грецькі горіхи, мигдаль, кеш’ю - будь-які на ваш смак
- стевія/мед за смаком
- кориця
Читайте також: Що приготувати з яблуками — прості ідеї для цих вихідних
Насправді, начинку для галети можна варіювати за своїми особистими смаком та фантазією, адже вона ідеально смакуватиме з усім: вишнями, полуницею, грушею з сиром, персиками, сливами, ревенем… з чим ваша душа тільки забажає!
Приготування:
Усі інгредієнти для тіста змішуємо, і дуже зручно, якщо під рукою буде блендер. Якщо тісто буде липкуватим, додайте ще трішки борошна.
Поділіть тісто на 2 частини (для двох галет), загорніть у харчову плівку та поставте на кілька хвилин до холодильника. За цей час якраз можна нарізати яблучка. Далі, дістаємо тісто і розкатуємо його. Рікоту, за бажання, перемішуємо з медом чи стевією, і викладаємо, залишаючи 1,5-2 см біля краю. Викладаємо поверх рікоти яблука, посипаємо горіхами та корицею. Загортаємо вільні краєчки тіста всередину, і відправляємо на силіконовому коврику чи пергаменті випікатися при 180 градусах. Час випікання залежить від потужності вашої духовки, проте розрахуйте приблизно 20-30 хвилин, і періодично поглядайте на галету.
Смачного вам чаювання!
Інформація та рецепти, викладені в цьому Блозі, можуть не відповідати очікуванням користувача, подані до використання без урахування індивідуальних особливостей здоров’я користувача і застосовуються ним на власний розсуд та особисту відповідальність.
Інформація, документи та супутні графічні матеріали і рецепти, взяті з інших джерел і опубліковані на цьому сайті https://milkalliance.com.ua/, можуть містити технічні похибки та типографські помилки.
-
Торгова марка з насиченою історією якості тривалістю понад півстоліття