Чим годувати дитину у віці від трьох років — загальні рекомендації
Пропонуємо вам кілька загальних рекомендацій, яких варто дотримуватися при формуванні раціону трирічної дитини.
-
Торгова марка з насиченою історією якості тривалістю понад півстоліття
Діти трьох років — зазвичай, дуже рухливі, активні та непосидючі. У цьому віці вони дуже швидко ростуть і так само швидко пізнають світ — тому в цей час важливе збалансоване і здорове харчування, яке буде забезпечувати організм малюка всім необхідним. Пропонуємо вам кілька загальних рекомендацій, яких варто дотримуватися при формуванні раціону трирічної дитини.
Діти 3-х років — що змінюється
У віці трьох років травні функції дитячого організму вже досить активні і материнське молоко дитині більше не потрібне. У той же час, саме в цьому віці часто виникають різні проблеми з шлунково-кишковим трактом, тому слід бути особливо обережними у виборі продуктів харчування для трирічної дитини.
Перш за все, калорійність. У віці 3 років потреба організму в енергії становить не більше 1600 калорій на добу.
У цьому віці рекомендується переходити на чотирьохразове харчування: сніданок, обід, полуденок, вечеря, при цьому на обід доводиться від 35% до 40% калорій. Годування перед сном в цьому віці слід припинити, перекуси також не рекомендуються.
Загальні правила
- У віці трьох років у дитини вже є достатньо зубів для того, щоб самостійно пережовувати їжу. Це означає, що можна не перетирати всі продукти в пюре.
- Для малюка будуть корисні страви, приготовлені на пару, хоча в цьому віці вже можна давати смажену їжу.
- У цьому віці в раціоні дитини обов'язково повинен бути білок тваринного походження (яйця, м'ясо птиці, нежирна риба).
- Бажано включати в раціон молочні каші та сирні запіканки (чізкейки).
- Для того, щоб в дитини був хороший імунітет, в меню повинні бути фрукти та овочі.
- З напоїв можна давати чай з молоком, свіжовичавлені соки, кисіль, компоти, молоко, кефір і закваску (кефір і закваска — це абсолютно різні продукти, які часто плутають). Раз на тиждень можна давати какао з молоком.
Кальцій
У віці від трьох років в раціоні дитини обов'язково повинні бути молочні продукти, так як саме вони є основним джерелом кальцію. Прекрасні джерела кальцію — молоко, кисломолочний сир, сиркові десерти, йогурти, кефір, закваска.
Наприклад, для цього віку прекрасно підійде дитячий сирок зі смаком ваніліну, розроблений спеціально для дітей віком від 3 років, в зручному пластиковому стаканчику.
Читайте також: Скільки кальцію потрібно, щоб бути здоровим, і де його брати — 10 багатих кальцієм продуктів
Солодощі
Давати дітям солодощі в цьому віці вже можна, але в обмеженій кількості, і не всі (рекомендується давати мармелад, зефір, варення). Варто пам'ятати, що солодощі з вмістом шоколаду підвищують збудливість нервової системи і можуть викликати алергію, тому зловживати ними не варто. На ніч давати солодощі не рекомендується, так як це призводить до карієсу.
Нагадаємо, що для самих маленьких — у віці від 6 місяців — рекомендується давати йогурти і солодкі сирні пасти на основі фруктози і з додаванням «рідних» для України фруктів і овочів (черниці, малини, яблука, шипшини, гарбуза, моркви).
Читайте також: Від 6 місяців і старше — які молочні продукти варто давати у вигляді прикорму маленьким дітям
Сіль
Як правило, більшість людей споживають більше солі, ніж це необхідно, а не навпаки. Вам потрібно привчити малюка їсти в міру солону їжу. Для цього солити їжу потрібно в кінці варіння і таким чином, щоб їжа була трохинедосоленою. Також, слідкуйте за тим, щоб продукти, в яких міститься багато солі (сосиски, копченості тощо), з'явилися в раціоні малюка якомога пізніше.
Приправи та спеції в раціоні 3-річної дитини допустимі тільки в невеликих кількостях.
Заборонені продукти
- Натуральна кава.
- Майонез та гірчиця, хрін і перець, штучні соуси та приправи.
- Виготовлені з концентратів соки.
- Жирні сорти м'яса і риби, в тому числі гусятина і качатина.
- Гриби.
- Риба холодного копчення і риба без термічної обробки.
- Консерви, паштети, м'ясне або рибне заливне, ліверні ковбаси.
- Продукти, які містять штучні харчові добавки, підсолоджувачі, барвники і ароматизаротори (жувальна гумка, солодощі з ароматизаторами і підсолоджувачами — в тому числі).
- Газовані напої.
- Молоко, яке не пройшло пастеризацію,і некип'ячене молоко. Нагадаємо, що куплене на ринку молоко може бути джерелом інфекційних захворювань і величезної кількості шкідливих бактерій. Для дитячого харчування рекомендується пастеризоване молоко спеціальних дитячих марок.
За матеріалами: babyblog.ru, o-krohe.ru, 7ya.ru
-
Торгова марка з насиченою історією якості тривалістю понад півстоліття