29 липня 2013

Національний музей історії України — провідний музейний заклад держави — запропонував Яготинському маслозаводу поповнити своїми нагородами музейну експозицію.

Зі слів Марії Срібної, старшого наукового співробітника відділу «Україна. 1990-ті роки і початок XXI століття» музею історії України:

— Збір матеріалів періоду Незалежності країни проводиться щорічно і охоплює різні сфери: промисловість, культуру, спорт, мистецтво. Ми запрошуємо до співпраці найвідоміші підприємства — ті, про які знають люди сьогодні. Потрібно, щоб через 10, 20 або 50 років майбутні покоління могли побачити, як жили українці на початку XXI століття — що вживали в їжу, які продукти купували, хто їх виготовляв тощо.

Відбір найкращих експонатів для музею — дуже копітка робота. Ми збираємо і вивчаємо інформацію щодо конкретної компанії, її історії та віх розвитку. Тільки найсучасніші, великі та знані підприємства запрошуються до поповнення музейної збірки. При виборі експонатів основний акцент робиться на нагороди, грамоти, медалі — тобто матеріали, які підтверджують якість продукції заводу та його внесок у розвиток харчової промисловості країни.

Національний музей історії України виражає щиру подяку керівництву Яготинського маслозаводу за передачу документальних матеріалів до музейного зібрання. Вони займуть гідне місце у фондах музею та використовуватимуться у майбутніх заходах.

На виставки музей традиційно запрошує представників підприємств, матеріали яких приймають участь в експозиції. Сподіваємося побачити на них і представників Яготинського маслозаводу.