1 липня 2014

«Закваска Яготинська з печі» — новий винахід майстрів молочної справи Яготинського маслозаводу, вже у продажу. Від традиційної питної «Закваски Яготинської» новинка відрізняється технологією виробництва. Так, знайома і улюблена багатьма питна «Закваска» проходить процес сквашування в резервуарі, а перед фасуванням згусток перемішується. «Закваска з печі», після внесення заквашувальних культур молочнокислих бактерій, фасується в склянки, а потім вирушає до термостатної камери, де і відбувається процес сквашування. В результаті згусток залишається недоторканим, а продукт набуває більш щільну в’язку консистенцію і домашній чистий кисломолочний смак без сторонніх присмаків і запахів. Після сквашування продукт охолоджують і відправляють в торговельні мережі.

Закваска — відносно новий молочнокислий продукт — близько 10 років тому він був винайдений на Яготинському маслозаводі. Саме технологи цього підприємства зуміли створити на виробництві такі умови, щоб перенести виготовлення продукту з лабораторії, де він створювався в дуже обмеженій кількості, безпосередньо в цех. У всеукраїнській лінійці молочних продуктів «закваска» — останній винахід. Їй передував йогурт, виробництво якого розпочалося близько 25 років тому.

Дехто порівнює «Закваску» з йогуртом або кефіром, але цей унікальний продукт має цілий ряд відмінностей:

  • У йогурті, щоб надати продукту густоту і однорідну консистенцію, використовуються стабілізатори та загусники. У заквасці їх немає, густоту «організують» бактерії. Закваска складається виключно з молока і молочнокислих бактерій, а також фруктових наповнювачів (якщо мова йде про закваску з наповнювачами).
  • У порівнянні з кефіром закваска, завдяки більш низькій кислотності, набагато м’якше на смак, а корисних бактерій в заквасці в сто разів більше, ніж у кефірі. Про те, наскільки багато в заквасці молочнокислих бактерій говорить той факт, що раніше, щоб отримати тонну кефіру або сметани, технологи вносили літр закваски на тонну молока. Крім того, кефір проходить кислотне (алкогольне) бродіння і він не так стійкий до температури, як закваска. Якщо кефір поставити на вікно, під прямі сонячні промені, процес активного бродіння продовжиться і почнеться пряме газовиділення — кефір скисне. З закваскою такого не трапиться.

Про те, що покупець оцінив смакові та профілактичні властивості закваски свідчить той факт, що за останній рік-два на прилавках магазинів з’явився досить великий асортимент заквасок різних фірм-виробників. На «батьківщині» заквасок, Яготинському маслозаводі, за роки виробництва цього унікального продукту, виробничі показники збільшилися в 100 разів: з 300 літрів до 30 тонн за добу.