Проект очищення стічних вод ПАТ «Баштанський сирзавод» став фіналістом міжнародного конкурсу Green Awards Ukraine 2011

5 січня 2012

Проект холдингу «Молочний Альянс» під назвою «Будівництво сучасних очисних споруд для глибокого очищення висококонцентрованих стоків ПАТ „Баштанський сирзавод“ з отриманням біогазу», представлений в категорії «Найкращий проект в сфері водопостачання та очищення стічних вод» міжнародного конкурсу Green Awards Ukraine 2011, увійшов до трійки лідерів.

Реалізований на Баштанському сирзаводі проект — це нова унікальна система очищення стоків, що дозволяє завершити процес виробництва сиру, отримавши технічну воду без запаху і шкідливих домішок, біогаз і кек — тверді органічні добрива. Технологію системи очищення стоків та обладнання для неї розробила Українська Технологічна Компанія. Технічні рішення, використані в очисних спорудах Баштанського сирзаводу, запатентовані як ноу-хау і розробниками тримаються в таємниці. За своєю ефективністю, технічними та економічними показниками водоочисне обладнання системи відповідає всім світовим стандартам. Вартість реалізації проекту склала близько 2,5 мільйонів доларів.

Визначення переможців конкурсу Green Awards Ukraine відбувалось у два етапи. Перший — заочний розгляд проектів членами журі — Green Trends, а також публічний захист проектів, які успішно подолали перший етап відбору конкурсу. Можливість поборотися за звання кращого проекту на фінальному етапі конкурсу та особисто презентувати свої досягнення отримали 44 проекти в 14 категоріях. Захист проходив у форматі інтерактивної конференції, де за короткий час учасникам потрібно було заразити своїм ентузіазмом інтернаціональне журі Green Awards Ukraine 2011 і переконати суддів, що саме їхній проект є найкращим, щоб максимально підвищити свій поточний бал.

Премія Green Awards Ukraine — перший український незалежний конкурс, в ході якого оцінюються ділові та соціальні «зелені» проекти в Україні. Нагорода конкурсу — це визнання професіоналізму організацій і компаній в проектах з екологічно чистих технологій, охорони навколишнього середовища, демонстрації «зеленої» політики, екологічного менеджменту, ініціатив задля збереження навколишнього середовища компаній та організацій.

Конкурс покликаний продемонструвати важливість розвитку ділових та соціальних «зелених» проектів для розвитку не тільки українського, а й міжнародного ринку якісних проектів та послуг, сприяти просуванню кращих «зелених» проектів та практик — для розвитку «зеленої» економіки в Україні та кращому позиціонуванню українських проектів на світовому ринку.