2 грудня 2013

Центр Експертиз Тест провів широке дослідження вершкового масла. На предмет наявності рослинних жирів перевірили 50 торгових марок масла різної жирності від українських виробників з різних областей.

Вершкове масло «Яготинське» 73% жирності визнане експертами якісним натуральним продуктом. Ще в категорію якісних продуктів потрапили 37 торговельних марок, а 12 виявилися фальсифікатами, оскільки містили рослинні жири в кількості від 18,5% до 83%.

Вершковим маслом може називатися продукт, який містить лише молочний жир, ніяких замінників у ньому бути не повинно. В іншому випадку це має бути чесно відображено як у назві продукту, так і його складі.

«Незважаючи на наші численні дослідження, фальсифікація вершкового масла не зменшується, — коментує результати перевірки вершкового масла Валентин Безрукий, керівник Центру Експертиз „Тест“ . — З 50 марок 12 містили рослинні жири — а це ж майже чверть продукції! Цього разу ми вирішили не лише надати інформацію покупцям, але й звернутися в Антимонопольний комітет України та Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів, щоб вони зі свого боку вплинули на ситуацію. Новою також є наша ідея звернутися до торговельних мереж, включаючи ті, в яких було придбано фальсифікати (а це в першу чергу мережі „АТБ“, „Новус“ і „Ашан“), щоб вони зі свого боку звернули увагу на якість продукції, що продається. Споживачів же ми закликаємо відмовитися від покупки неякісної продукції, в тому числі і „псевдо масел“. Сподіваємося, що такими спільними зусиллями проблему фальсифікації молочних продуктів вдасться вирішити».

Холдинг «Молочний Альянс» всіляко підтримує ініціативу Центру Експертиз «Тест» і продовжує акцентувати увагу споживачів на важливості вживання якісних молочних продуктів та необхідності уважно читати етикетки продуктів.